Berlin

10 rzeczy, które musisz zrobić w Berlinie (wiosną)

Z racji zbliżającej się wielkimi krokami kalendarzowej wiosny, przygotowałam dla Was listę zawierającą moje subiektywne propozycje spędzania wolnego czasu w Berlinie. O tym, co można robić w Berlinie zimą możecie przeczytać tu. Pogoda zaczyna być naszym sprzymierzeńcem, więc i atrakcje są coraz bardziej urozmaicone. Do dzieła!

1. Zalicz lot balonem

Kolejna propozycja dla osób, które nie mają lęku wysokości i lubią oglądać miasto z góry. Balon wznosi się na wysokość około 150 metrów i pozostaje tam przez 15 minut. Bilety można kupić na stronie Air Service Berlin. Przy ładnej pogodzie, widoki są naprawdę super.

2. Odwiedź sławną Markthalle Neun na Kreuzbergu
Markthalle Neun

Markthalle Neun słynie z najlepszego street foodu, którego możecie tu próbować w nieliczonych ilościach w każdy czwartek. W pozostałe dni odbywają się tu również tematyczne imprezy. Aktualny kalendarz wydarzeń znajdziecie tu.

3. Podziwiaj wodospady w parku Viktoriapark
Viktoriapark

Jak już pewnie wiecie z moich poprzednich wpisów – Berlin lubi zaskakiwać. Na przykład, w swojej centralnej dzielnicy oferuje park, w którym główną atrakcją jest wspinaczka na górę oraz wodospady. Świetne miejsce na wiosenny spacer.

4. Idź do berlińskiego zoo
ZOO w Berlinie

Zoo w Berlinie jest moim zdaniem jedną z najlepszych atrakcji miasta. Zajmuje 35 hektarów i jest domem dla około 14 tysięcy zwierząt, które mieszkają w specjalnych zagrodach odpowiadających ich warunkom naturalnym. Największą popularnością cieszą się pandy. W berlińskim ZOO można spędzić godziny.

5. Idź do ogródka piwnego
Café am Neuen See

W ogródkach piwnych można poczuć prawdziwy niemiecki klimat. Oprócz piwa dostaniecie tam też oczywiście kiełbaski lub inne małe przekąski. Gdy tylko robi się ciepło, Berlińczycy przesiadują w takich miejscach praktycznie każdy wieczór. Trudno się im dziwić – jest bardzo klimatycznie.

6. Idź na pchli targ lub karaoke w Mauerparku
Mauerpark

W każdą niedzielę o godz.15:00 możecie popisać się swoimi umiejętnościami biorąc udział w lokalnym karaoke. W Mauerparku znajduje się również pchli targ, na którym można upolować oryginalne produkty. Miejsce typowo berlińskie.

7. Odwiedź Prinzessinnengarten

Prinzessinnengarten to miejsce stworzone przez lokalnych mieszkańców, którzy zaczęli hodować tu rośliny. Niesamowite, że w środku miasta ludzie stworzyli sobie swój ogród. Odbywają się tu regularne spotkania sąsiadów i pchli targ, ale i dla turystów nie zabraknie miejsca. Doszło nawet do tego, że organizowane są tu specjalne wycieczki! Więcej informacji na ten temat znajdziecie na ich stronie internetowej.

8. Zrób wycieczkę rowerową nad Landwehrkanal

Berlińczycy to miłośnicy rowerów. Nie schodzą z nich nawet zimą. W związku z tym, miasto oferuje mnóstwo ścieżek rowerowych, na przykład wzdłuż Landwehrkanal. Dla takich widoków, warto wypożyczyć rower i poczuć się jak tubylec.

9. Idź do Ogrodów Świata (Gärten der Welt) i podziwiaj kwitnące wiśnie

Kwitnące wiśnie w Berlinie to znak, że czas na wizytę w Ogrodach Świata. Co roku w kwietniu odbywa się tam Festiwal Kwitnącej Wiśni. Mimo że wejście jest płatne, to to miejsce jest zdecydowanie warte odwiedzenia.

10. Zobacz most szpiegów (Glienicker Brücke)

Jeżeli lubicie podążać śladami Waszych filmowych bohaterów lub po prostu interesujecie się historią, to koniecznie zobaczcie ten most. Jest on granicą pomiędzy Berlinem i Poczdamem. W czasie zimnej wojny był wykorzystywany do wymiany pojmanych szpiegów. Korzystając z okazji, możecie iść na spacer w tamtejszych lasach.

Jak widzicie, niektóre z moich atrakcji różnią się od tych, które znajdziecie w przewodniku. Warto czasem wtopić się w tłum i podążać za Berlińczykami. Tylko dzięki temu naprawdę zobaczycie, jakie różnorodne i ciekawe jest to miasto. Jeżeli podobają Wam się moje pomysły, to dajcie znać w komentarzach. A Wy? Co jeszcze dodalibyście do tej listy? Czekam na Wasze sugestie! 🙂