Berlin,  Miejsca

Odkrycie miesiąca: polsko-niemiecka księgarnia buch|bund

Tak jak zapowiadałam w marcu, co miesiąc będę się z Wami dzielić moimi nowymi, wyjątkowymi odkryciami w Berlinie. Dziś opowiem Wam trochę o polskim miejscu, które totalnie mnie urzekło. Nie wiem czy to normalne wśród emigrantów, ale ja odkąd tylko przeprowadziłam się do Niemiec, to zaczęłam rozglądać się za wszystkim, co jest związane z Polską. Być może jest to taka próba zachowania własnej tożsamości i pozostania w bliskim kontakcie ze swoją kulturą. W każdym razie, moje poszukiwania doprowadziły mnie między innymi tu. Przytulna atmosfera, ciekawe propozycje książkowe i kącik kawowy. Mowa oczywiście o księgarni buch|bund znajdującej się w północnej części dzielnicy Neukölln.

Księgarnia buch|bund

Co ciekawego oferuje to miejsce? Oprócz możliwości zakupu polskich i niemieckich książek, odbywają się tu także spotkania autorskie. Miejsce samo w sobie nie jest zbyt duże, więc można praktycznie twarzą w twarz siedzieć ze znanymi osobistościami z kręgu literatury i kultury. Jeżeli chcecie być na bieżąco z wydarzeniami, to zapiszcie się do ich newslettera. Będziecie wtedy regularnie dostawać maile z aktualnymi spotkaniami.

Spotkanie autorskie w księgarni buch|bund

Myślę, że to miejsce jest idealne dla osób szukających fajnego klimatu, ale też ciszy i spokoju. Księgarnia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 10-19 oraz w soboty 11-18. Dodatkowo, na ich stronie internetowej możecie zamawiać książki z odbiorem osobistym lub wysyłką na wskazany adres. Ja osobiście, zamiast chodzić do biblioteki i wypożyczać, wolę uzupełniać swoje zbiory o nowe pozycje, więc na pewno skorzystam z ich oferty. A nawet jeśli na miejscu niczego nie wybierzecie, to możecie uciąć sobie krótką pogawędkę z właścicielem księgarni, który na pewno dotrzyma Wam miłego towarzystwa. Serdecznie polecam!

Księgarnia buch|bund