badeschiff berlin
Berlin,  Miejsca

Odkrycie miesiąca: Badeschiff Berlin

Wakacje w mieście wcale nie muszą być nudne. Berlin jest tego świetnym przykładem. Wystarczy trochę się rozejrzeć i okazuje się, że w stolicy Niemiec jest sztuczna plaża z odkrytym basenem położonym na Szprewie. W dzisiejszym wpisie zapraszam Was do odwiedzenia Badeschiff Berlin – wspaniałego miejsca na upalne dni.

Badeschiff Berlin

Tak naprawdę, Badeschiff odkryłam już w zeszłe wakacje, gdy nieśmiało stawiałam swoje pierwsze kroki w mieście. A w zasadzie płynęłam statkiem wycieczkowym, kiedy nagle na moich oczach ukazał się ten ogromny basen przepełniony bawiącymi się w najlepsze ludźmi. Wyglądał zjawiskowo, a muzykę i radosne okrzyki imprezowiczów słychać było już z daleka. Osobiście udało mi się tam dotrzeć dopiero w ostatni weekend. Spodziewałam się wcześniej, że może być ciężko z miejscami, bo pogoda była idealna właśnie na taką atrakcję. W tym przekonaniu utwierdziła mnie ciągnąca się w nieskończoność kolejka i ostrzegawcza tabliczka “czas oczekiwania 60 minut”. Nie dajcie się jednak tak łatwo zniechęcić. Dużo osób odpuszczało już na początku, ja tymczasem weszłam do środka po 25 minutach. Niestety, nie można zrobić rezerwacji ani na wejście o konkretnej godzinie, ani na darmowe leżaki znajdujące się na plaży. Tak więc: kto pierwszy, ten lepszy.

Badeschiff Berlin
Ile kosztuje wejście?

Najbardziej zaskoczyły mnie ceny. Całodzienny bilet wstępu dla osoby dorosłej kosztuje tylko 6,50 €, dla studentów, uczniów i posiadaczy karty Berlinpass 3,50 €, dla dzieci w wieku 6-12 lat 2 €, a do 5 roku życia wejście jest bezpłatne. Warto również wiedzieć, że osoby przychodzące z dziećmi mają pierwszeństwo wstępu i nie muszą stać w kolejce do kasy. Moim zdaniem nie jest to jednak typowe miejsce dla rodzin. Do Badeschiff przychodzą raczej grupy znajomych, których celem jest impreza na plaży. Sam basen ma ponad 2 metry głębokości i jest przeznaczony tylko dla osób, które umieją pływać.

Badeschiff Berlin
Plusy i minusy

Rzeczą, która bardzo mi się nie spodobała, był zakaz wnoszenia własnego jedzenia i picia. Wszyscy po kolei musieli wyrzucać do śmieci nawet swoje pełne butelki z wodą, co jest lekką przesadą. Na szczęście, na terenie obiektu znajdują się bary, w których można ugasić swoje pragnienie. Jest także oddzielna budka, w której sprzedają jedzenie. Pachniało ładnie. Za dodatkową opłatą można także wypożyczyć ręcznik, koc i kłódkę do szafki na rzeczy osobiste. Niestety, nie można używać swoich własnych kłódek. Do ceny doliczana jest kaucja zwrotna w wysokości 5 € lub 10 €.

Pływanie po Szprewie

Jedną z ciekawszych atrakcji na miejscu jest StandUpClub. Można tam wypożyczyć deskę i przy pomocy wiosła na stojąco popływać po Szprewie. Ceny wynajmu zależą tak naprawdę od wielu czynników. Wszystkie informacje na ten temat (w języku niemieckim) znajdziecie tu. W ofercie są też różne kursy, na przykład joga na wodzie. Wyglądało super, na pewno kiedyś się skuszę! Wskazówka: osoby, które mają rezerwację na deskę, nie muszą stać w kolejce do wejścia na plaże. Otrzymują także zniżkę na korzystanie z basenu.

StandUpClub Berlin

Badeschiff Berlin możecie odwiedzić codziennie od godz. 8:00. W zależności od pogody, basen jest czynny maksymalnie do godz. 22:00, a plaża do godz. 23:00. Dokładny adres to: Eichenstraße 4, 12435 Berlin. Po udanym plażowaniu możecie pozwiedzać okolicę, bo tam cały czas sporo się dzieje. Niedaleko znajduje się także moja ulubiona burgerownia, o której pisałam Wam tu. Miłego pływania i do usłyszenia! 🙂