Jedzenie i picie,  Kreuzberg,  Restauracje

Japońska restauracja Little Long

Restauracja Little Long na Kreuzbergu szybko stała się jednym z moich ulubionych miejsc w Berlinie. Przepyszne jedzenie, oryginalny wygląd i dobry marketing zrobiły swoje. Gości tu nie brakuje. Zachęcona pięknymi zdjęciami na Instagramie, odwiedziłam to miejsce, spróbowałam i… nie zawiodłam się!

Wschód i Zachód

Myślą przewodnią właścicieli było stworzenie restauracji oferującej dania azjatycko-europejskie. Jak sami twierdzą, celem ich kuchni jest łączenie Wschodu z Zachodem. Dzięki temu innowacyjnemu rozwiązaniu, można tu skosztować nie tylko tradycyjnych japońskich potraw, ale także tych europejskich w zupełnie nowej odsłonie. Dobrym przykładem jest Udon Carbonara – połączenie znanego nam dobrze włoskiego sosu z grubym, japońskim makaronem. Ja skusiłam się na sushi, którego jestem ogromną fanką. Muszę przyznać, że było ono najlepsze ze wszystkich, jakie do tej pory jadłam w Berlinie (a było ich naprawdę dużo). Niestandardowe produkty zestawione w spójną całość. Ceny w 100% odpowiadają wysokiej jakości potrawom. Nie jest to natomiast miejsce niskobudżetowe, w którym zjecie szybko i tanio.

Japonia po berlińsku

Charakterystyczne drzwi wejściowe, lampy i neonowe, japońskie napisy nie pozostawiają wątpliwości, że mamy do czynienia z azjatyckim klimatem. W damskiej toalecie znajduje się nawet umywalka w kształcie smoka. Szczególną uwagę przykuwają jednak obrazy na ścianach, które zostały namalowane przez samego właściciela. Vu Cao Ba wychował się po części w Berlinie, a swoją młodość poświęcił street artowi i studiom na kierunku „Design”. W restauracji Little Long nie brakuje więc artystycznego ducha i wpływów z kultury hip-hopu. Zza lady spogląda na nas sam Bruce Lee, ale są tu także takie postacie jak TuPac, Beatrix Kiddo czy Chun Li.

Little Long to miejsce, do którego możecie wpaść na lunch, obiad lub kolację. Restauracja jest przytulna i urządzona ze smakiem, a klimat można określić jako miejski i luźny. Znajdziecie ją w okolicach Görlitzer Parku, więc może nie jest idealnym miejscem na randkę, ale świetnie się sprawdzi na wypad ze znajomymi. Latem można usiąść na zewnątrz, a zimą delektować się ciepłem i obecnością roślin w środku. Póki co, ta świeżynka na berlińskiej mapie kulinarnej radzi sobie świetnie, więc mam nadzieję, że tak pozostanie.

Adres: Wiener Straße 60, 10999 Berlin 
Dojazd: U1/U3 Görlitzer Bahnhof, Bus M29 Spreewaldplatz 
Godziny otwarcia: pon-czw 12:00-23:00, pt-niedz 12:00-24:00
Strona internetowa: http://littlelong.de/ 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *