fbpx
Jedzenie i picie,  Neukölln,  Restauracje

Pyszna pizza w Berlinie? Gazzo Pizza!

Pizza w Berlinie to żaden rarytas. Jednak czasem (a nawet często) przychodzi taki dzień, że to właśnie na nią mamy największą ochotę. Wybór jest jednak tak ogromny, że niezwykle łatwo trafić do przeciętnego miejsca. Poprzeczkę miałam więc postawioną wysoko, ale udało mi się znaleźć coś naprawdę godnego polecenia. Mowa o tytułowej Gazzo – pizzerii, która nie tylko zachwyciła mnie pod względem smaku, ale dodatkowo swoim berlińskim klimatem.

Zjedz tam, gdzie chodzą (lokalne) tłumy

Pizzeria Gazzo znajduje się w dzielnicy Neukölln. Jest jednym z tych miejsc, do których chodzą lokalni mieszkańcy i o których raczej nie wiedzą turyści. To w dużej mierze zasługa położenia lokalu, który jest oddalony od głównej ulicy. Dzięki temu przychodzi tu mniej przypadkowych gości. Jednak klientów nie brakuje, a zrobienie wcześniejszej rezerwacji jest nawet wskazane.

Włoski klimat? Nie tutaj!

Nie ma w tej pizzerii nic takiego, co wskazywałoby na wykwintną kuchnię. Jej wystrój niczym nie nawiązuje do Włoch. Jak dla mnie to wielki plus. W takich lokalach pizza zazwyczaj jest, krótko mówiąc, beznadziejna. Dla porównania w Gazzo jest berlińsko. To znaczy prosto, przytulnie i bez nadęcia. Atmosferę robią tu przede wszystkim świece, drewniana podłoga i… ludzie.

Pizza na zakwasie

Gwoździem programu jest oczywiście pizza. W tym przypadku wyjątkowa, bo na zakwasie. Wystarczy zamówić zwykłą margheritę, żeby podniebienie znalazło się w siódmym niebie. A nawet jeżeli najdzie Was ochota na więcej, to będziecie mogli spróbować niemieckich wyrobów. Wszystkie składniki pochodzą po prostu od lokalnych producentów. Menu jest równie skromne, jak sam lokal. W stałej ofercie jest tylko 9 rodzajów pizzy. Na szczęście nie liczy się tu ilość, ale jakość. O dziwo furorę robią też tutejsze lody!

Podsumowując, Gazzo Pizza to miejsce dla osób szukających pysznej, świeżej i wysokiej jakości pizzy. Wyjątkowość tego miejsca polega, moim zdaniem, na jego prostocie. Chętnie stołują się tu berlińczycy, którzy doceniają również fakt pozyskiwania regionalnych produktów.

Może Cię również zainteresować: elegancka włoska restauracja w Berlinie

Adres: Hobrechtstraße 57, 12047 Berlin 
Strona internetowa: https://www.gazzopizza.com/?lang=de 

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *