fbpx
Ciekawostki

4 seriale z Berlinem w tle, które warto obejrzeć

Miasta, które lubimy lub chcemy poznać, nie tylko chętnie odwiedzamy, ale również szukamy ich na wielkim ekranie. Berlin, ze względu na swój wyjątkowy klimat, często się na nim pojawia. O moich ulubionych filmach, których akcja rozgrywa się w stolicy Niemiec pisałam Wam tu. Dziś przyszedł czas na seriale z Berlinem w tle. Poznajcie moją „fantastyczną czwórkę”.

Unorthodox (2020)

Ta najnowsza, niemiecko-amerykańska produkcja Netflixa szybko zyskała na popularności ze względu na bardzo ciekawą tematykę, którą porusza. Serial powstał na podstawie autobiografii Debory Feldman „Unorthodox. Jak porzuciłam świat ortodoksyjnych Żydów” i składa się z zaledwie czterech odcinków. Opowiada historię ucieczki dziewiętnastoletniej Esther Shapiro z nowojorskiej dzielnicy Williamsburg. Młoda Żydówka postanawia porzucić swoją ortodoksyjną społeczność i zacząć nowe życie w Berlinie. Niesamowita i przejmująca opowieść, która świetnie pokazuje również berlińską rzeczywistość.

Babilon Berlin (2017)

„Babilon Berlin” to niemiecki serial kryminalny oparty na bestsellerowych książkach Volkera Kutschersa. Fabuła rozgrywa się w Berlinie w latach 20-tych XX wieku. Klimat jest po prostu fantastyczny. Scenografia, muzyka i zdjęcia zrobiły na mnie duże wrażenie. Głównym bohaterem jest Gereon Rath – komisarz z Kolonii, który przyjeżdża do Berlina, w celu rozwiązania zagadki kryminalnej i sprawy szantażu wysoko postawionych polityków. Dzięki swojej ambitnej, młodej i zawziętej asystentce Charlottcie Ritter, Rath ma okazję poznać różne oblicza Berlina, jego tajemnice i specyficznych mieszkańców.

Stacja Berlin (2016)

Trzecia propozycja powinna szczególnie zainteresować osoby lubiące seriale związane z polityką i szpiegostwem. Akcja serialu „Stacja Berlin” jest dynamiczna, a fabuła trzyma w napięciu. Główny bohater to Daniel Miller, agent CIA, który przyjeżdża do stolicy Niemiec w celu ustalenia tożsamości „Thomasa Shawa” odpowiedzialnego za ujawnianie tajnych informacji agencji. Sceny kręcone były w wielu znanych miejscach, dzięki czemu można zobaczyć, jak wygląda dzisiejszy Berlin. Oprócz obserwacji zachowań i przemian bohaterów, ciekawym aspektem w tym serialu było dla mnie również słuchanie Amerykanów mówiących po niemiecku.

Nasze matki, nasi ojcowie (2013)

Zdecydowanie najcięższy i najbardziej kontrowersyjny serial z całego zestawienia to „Nasze matki, nasi ojcowie”. Opowiada historię piątki przyjaciół, których rozdziela II wojna światowa. Obraca się więc głównie wokół tematyki wojennej, jednak jest serialem fabularnym, a nie dokumentalnym. Wstrząsający i smutny, ale na pewno warty obejrzenia. Tak jak w przypadku pierwszej pozycji, to również jest „miniserial”. Składa się z trzech odcinków, więc możecie go obejrzeć w jeden wieczór.

To moja czołówka, jeżeli chodzi o seriale z Berlinem w tle. Oglądaliście? Lubicie? A może macie zupełnie inne propozycje? Z chęcią obejrzę coś z Waszego polecenia!

7 komentarzy

    • Klaudia Tomaszewska

      Cześć Olu, dzięki za polecenie 🙂 Nie oglądałam jeszcze, ale słyszałam pozytywne opinie, więc na pewno w swoim czasie się za niego wezmę 😀

    • Klaudia Tomaszewska

      Hej, dzięki za polecenie! 🙂 Moje propozycje nie są tylko z Netflixa, zdjęcie mi po prostu pasowało do tematyki. Także mile widziane wszystkie pomysły 😀

  • Danka

    W takim razie bardzo polecam – mur berliński itp. Pierwszy sezon bardzo mi się podobał; do drugiego zabieram się trochę jak do jeża, bo chciałabym obejrzeć już bez napisów, ale chyba po prostu włączę 🙂

    • Klaudia Tomaszewska

      A czemu bez napisów? Żeby się uczyć języka? Jeżeli tak, to dobrym sposobem jest jednoczesne słuchanie niemieckiego i czytanie niemieckich napisów. Wtedy można dużo fajnych zwrotów zapamiętać 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *