fbpx
Jedzenie i picie,  Neukölln,  Restauracje

Restauracja Selig, czyli miejsce na śniadanie wśród hipsterów

Update: Ku rozpaczy mojej i mieszkańców Berlina, restauracja Selig nie przetrwała ciężkich miesięcy pandemii i została zamknięta na stałe pod koniec września 2020r.

Przykościelna restauracja to chyba ostatnie miejsce, o którym bym pomyślała w kontekście berlińskich hipsterów. Jednak to właśnie tam zjadłam przepyszne śniadanie w ich towarzystwie. Już z daleka rzucił mi się w oczy napis „Biergarten” tuż przy wejściu do kościoła, a za nim radośni ludzie sączący piwo pod parasolami. Wystarczyło podejść bliżej, żeby przekonać się o wyjątkowości Selig – miejsca na śniadanie i brunch w Berlinie.

Klimatyczna restauracja śniadaniowa w Schillerkiez

Zacznę od kilku słów o okolicy. Schillerkiez to spokojna, czysta i ładna część Neukölln. Całkowicie odbiega od stereotypowego obrazu tej dzielnicy, o czym jednak wiele osób nie ma pojęcia. Właśnie dlatego nie spotkacie tu turystów, lecz lokalnych mieszkańców delektujących się własnym, nietkniętym przez komercyjność kawałkiem miasta. Jego punktem centralnym jest zielona promenada Schillerpromenade, która prowadzi do naszego celu, czeli restauracji Selig na Herrfurthplatz.

Miejska dżungla

Selig zdecydowanie wyróżnia się swoim wnętrzem, które ozdobione jest licznymi roślinami. Długie stoły na środku restauracji mogą się kojarzyć na pierwszy rzut oka ze stołówką. Zauważyłam jednak, że siadają tam głównie osoby z większym dobytkiem, czyli na przykład laptopem i książkami. Tworzą sobie tam swego rodzaju miejsce pracy. Kolejną cechą charakterystyczną są długie lampy zwisające z sufitu. Świetnie pasują do tutejszego klimatu. Podobnie jak wyłaniający się znad lady obraz ogromnej ryby utworzony z kafelków. Całość zamyka korytarz prowadzący do toalet, który pokryty jest mnóstwem kolorowych plakatów. Dodatkowego uroku dodają tu złote dekoracje z anielskiego włosa.

Selig – tanio i pysznie

Menu skupia się głównie na śniadaniu, które można tu zjeść do godz. 16:00. Do wyboru są dania na słodko i słono. Ja zdecydowałam się na „Eggs Benedict” i byłam zachwycona jakością i smakiem tej mogłoby się wydawać zwyczajnej potrawy. Moja porcja była na tyle duża, że zastąpiła mi obiad. Oprócz śniadań warto tu przyjść również wieczorem do ogródka piwnego, żeby skorzystać z happy hour (18-20) i wypić drinka Aperol Spritz za 3,50€. Oferta brunchowa wygląda równie smakowicie, a stosunek cen do w Selig jakości uważam za bardzo dobry.

Smacznego!

Adres: Herrfurthplatz 14, 12049 Berlin
Strona internetowa: https://www.selig.berlin/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *