Gdzie zjeść najlepszą pizzę w Berlinie?

Blog o Berlinie
Autorka: Blog o Berlinie
5 minut czytania

Pizza kojarzy mi się z dzieciństwem, a smak przenosi mnie myślami do czasów beztroski. Kiedyś chodzenie do pizzerii wiązało się z jakimś wyjątkowym wydarzeniem lub nagrodą. Teraz robię to już z czystej przyjemności i po to, by odkrywać kolejne miejsca. Jednak cała magia tego rytuału pozostała ze mną do dziś. Niektórzy jedzą pizzę, żeby się najeść. Ja natomiast uwielbiam się delektować i dawać zaskoczyć. Dlatego poniższa lista zawiera tylko 5 miejsc, które do tanich nie należą. Wybrałam je, ponieważ oprócz obłędnego smaku, oferują także zanurzenie się w berlińskiej rzeczywistości. To takie przyjemności dla najbardziej wymagających smakoszy i odkrywców.

Zola

Jednym z najbardziej znanych i lubianych miejsc do spędzania czasu wolnego w Berlinie jest kanał Landwehrkanal na Kreuzbergu. Wzdłuż niego ciągną się piękne kamienice, w których mieści się wiele świetnych restauracji i kawiarni. Jedną z nich jest Zola specjalizująca się w pizzy neapolitańskiej. Jej ogródek ukryty wśród drzew, ledwo rzuca się w oczy. Zdradza go natomiast kolejka przed wejściem. Latem ciężko się tu dostać bez rezerwacji. Teoretycznie w środku jest dużo miejsc, ale zdecydowanie bardziej polecam wziąć pizzę na wynos i usiąść na ławce lub murku nad kanałem. Będzie pysznie i pięknie.

Adres: Paul-Lincke-Ufer 39, 10999 Berlin (Kreuzberg)

Gazzo

Pizzę na zakwasie i wyjątkowe lody, na których myśl ślinka sama cieknie, zjecie w Gazzo. Ten kultowy lokal zyskał popularność już nawet wśród turystów, pomimo swojej lokalizacji oddalonej od jakichkolwiek atrakcji. Lokal jest przytulny, a atmosferę robią tu przede wszystkim świece, drewniana podłoga i… ludzie. Jeżeli chcecie zanurzyć się w berlińskiej rzeczywistości, a przy okazji zaspokoić swoje podniebienie, to to będzie najlepszy wybór.

Adres: Hobrechtstraße 57, 12047 Berlin (Neukölln)
Strona internetowa

Malafemmena

Gdzie jedzą Włosi mieszkający w Berlinie? W ogródku pizzerii Malafemmena. Ale to nie wszystko, bo oni nawet tam pracują! Chyba nie ma lepszego dowodu na to, że tutejsza pizza jest smaczna. Jednak nie tylko z tego powodu uwielbiam tu przychodzić. Dlaczego? Bo będąc tu mam wrażenie, że jestem na wakacjach. A jak to we Włoszech – nikomu nigdzie się nie spieszy. Kelnerzy rozmawiają z klientami w swoim ojczystym języku. Słychać i czuć, że znają i rozumieją się doskonale. I mimo że czasami trzeba dłużej poczekać na swoją kolej, to ma to swój niezwykły urok.

Adres: Hauptstraße 85, 12159 Berlin (Schöneberg)
Strona internetowa

Sironi La Pizza

Właścicielem włoskiego pochodzenia może pochwalić się Sironi La Pizza. Nie poczujecie tu takiego „swojskiego” klimatu jak w poprzednim miejscu. Myślę, że głównie ze względu na położenie restauracji w bardzo popularnej części dzielnicy. Ale to z kolei to wiąże się z innymi zaletami. Pierwszą z nich jest przepiękna kamienica, w której znajduje się pizzeria. Widać ją już z daleka, dzięki majestatycznej fasadzie i światełkom. Natomiast stoliki na zewnątrz umożliwiają całkowite zanurzenie się w lokalnej rzeczywistości, do której zwykle nie docierają turyści. Wyjątkowy, nieturystyczny klimat gwarantowany.

Adres: Goltzstraße 36, 10781 Berlin (Schöneberg)
Strona internetowa

Standard Serious Pizza

Nazwa „Serious” zobowiązuje. I w tym przypadku nie zawodzi, bo jest to jedna z najlepszych i najbardziej obleganych miejsc z pizzą neapolitańską w Berlinie. Mnie wyjątkowo urzekł lokal w dzielnicy Prenzlauer Berg, bo jest oddalony od wielkomiejskiego zgiełku i znajduje się wśród kamienic oraz zielonego placu. Pomimo bliskości do turystycznego centrum Berlina, tutejsze ulice są bardzo spokojne, dzięki czemu można się cieszyć nie tylko przepyszną pizzą w klimatycznej okolicy, ale również obecnością jej mieszkańców.

Adres: Templiner Str. 7, 10119 Berlin (Prenzlauer Berg)
Strona internetowa

Udostępnij wpis
3 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *