Miło Cię widzieć

Blog o Berlinie to pomysł, który kiełkował w mojej głowie już od momentu przeprowadzki. Doskonale pamiętam pełne podekscytowania miesiące przed wyjazdem z Polski, kiedy szukałam w internecie odpowiedzi na tysiące pytań dotyczących tego miasta.

Jak znaleźć mieszkanie i pracę w Berlinie? Czy studia w Niemczech są ciężkie? Gdzie są klimatyczne miejsca w Berlinie? Czy w Berlinie jest bezpiecznie? Co to jest Berliner Schnauze? Czy w ogóle warto? I tak dalej… Z perspektywy czasu mogę śmiało powiedzieć, że warto. Bogata w doświadczenia zarówno te dobre, jak i złe, postanowiłam stworzyć miejsce, w którym będę się nimi dzielić.

Na moim blogu znajdziesz różne wpisy. Polecam najlepsze kawiarnie i restauracje w Berlinie, opisuję berlińskie muzea, parki i ciekawe miejsca podążając śladami lokalnych mieszkańców. Oprócz tego, poruszam kwestie historyczne i społeczno-kulturowe. Zajmuję się także tematami związanymi z językiem niemieckim. Blog o Berlinie to nie tylko praktyczne wskazówki skierowane do turystów, ale także informacje o tym, jak wygląda życie w Berlinie na co dzień. Zostań ze mną na dłużej i przekonaj się sam/a.

Miło Cię widzieć!

Klaudia