O mnie

Mam na imię Klaudia.

Z wykształcenia jestem germanistką i tłumaczką. Ukończyłam nauczanie języków obcych i lingwistykę stosowaną na Uniwersytecie Warszawskim. W 2018 roku przyjechałam do Berlina na roczną wymianę studencką i… nigdy nie wróciłam. Tak właśnie rozpoczęła się najpiękniejsza przygoda w moim życiu.

Uwielbiam podróżować, bo dzięki temu czuję się spełniona. Co pisanie bloga ma z tym wspólnego? To bardzo proste. Berlin jest wyjątkowym miastem. Przypomina mikrokosmos, w którym współistnieją różne planety. Mam na myśli nie tylko jego wyjątkowo bogatą architekturę, ale przede wszystkim ludzi. Ich odmienne kultury, języki, poglądy, zwyczaje i wyznania funkcjonują ze sobą w jakiejś tajemnicznej symbiozie. Obserwowanie tego na co dzień umożliwia mi poniekąd zwiedzanie świata. Łączę to z moim drugim hobby – pisaniem.

Berlin to moje miejsce na Ziemi. Pobyt tu całkowicie mnie zmienił. Otworzył mi oczy, nauczył tolerancji, stawiania granic i świadomych wyborów. Miasto tak mnie sobą zafascynowało, że napisałam o nim nawet pracę magisterską. Odkryłam swoją pasję, która do tej pory jest dla mnie źródłem radości. Postanowiłam więc dzielić się nią z innymi. Opisuję tu swoje doświadczenia, spostrzeżenia i polecenia, a Ciebie serdecznie zapraszam do ich lektury. 

Miło Cię widzieć!