O mnie

Długo się zastanawiałam, co tu w ogóle napisać. W poradnikach radzili, żeby było lekko, naturalnie i z humorem. No to niech będzie. To co przede wszystkim musicie o mnie wiedzieć – jestem perfekcjonistką, romantyczką i marzycielką. Czasem mam wrażenie, że urodziłam się w złej epoce.

Pasjonuje mnie świat, pasjonują mnie ludzie. Uwielbiam podróżować, bo dzięki temu czuję się spełniona. Co pisanie bloga ma z tym wspólnego? To bardzo proste. Berlin jest wyjątkowym miejscem na Ziemi. Przypomina mikrokosmos, w którym współistnieją różne kultury, języki, poglądy, zwyczaje i religie. Odkrywanie go sprawia, że podróżuję po świecie nie wyjeżdżając nawet z miasta. Łączę to z moim drugim hobby – pisaniem.

Nie mam czasu na nudę, bo zawsze znajdę sobie nowe zajęcie. Jakiś kurs, hobby lub coś na czym się nie znam, a na czym bym się chciała znać. Z wykształcenia jestem germanistką i tłumaczką. Ukończyłam nauczanie języków obcych i lingwistykę stosowaną na Uniwersytecie Warszawskim. W 2018 roku przyjechałam do Berlina na roczną wymianę studencką i tak zaczęła się moja przygoda z blogowaniem.

Przeprowadzka wywróciła moje życie do góry nogami. Otworzyła mi oczy, nauczyła tolerancji, stawiania granic i świadomych wyborów. Miasto tak mnie sobą zafascynowało, że napisałam o nim nawet pracę magisterską. Odkryłam w nim inny, magiczny świat. Odkrywam go tak naprawdę do dziś. Na nowo, każdego dnia. A Ty możesz o tym wszystkim poczytać na blogu. Do czego Cię serdecznie zapraszam.

Klaudia