Kantini: street food market w nowoczesnym wydaniu

Blog o Berlinie
Autorka: Blog o Berlinie
3 minut czytania

W fajne miejsca można czasem trafić zupełnie przypadkiem. Taką sytuację miałam właśnie z Kantini – królestwem street foodu znajdującym się w centrum handlowym Bikini Berlin. Co do samej galerii, to z zewnątrz nie wygląda ona zbyt zachęcająco, ale wnętrze jest po prostu genialne. Nowoczesne, ale nie sztywne. Trochę przypominające Halę Koszyki w Warszawie. Centrum jest również warte uwagi, bo w większości znajdują się tam showroomy i autorskie sklepy z pięknymi rzeczami. Pewnie dlatego, mimo centralnej lokalizacji, nawet w godzinach szczytu zagląda tam względnie mało osób. Dodatkowa atrakcja to możliwość obserwacji z bliska małp zamieszkujących sąsiadujące zoo.

Bikini Berlin
Bikini Berlin

Co oferuje Kantini?

Jak na każdym tego typu markecie, znajdziecie tu różne kuchnie świata. Takie miejsce to wspaniałe rozwiązanie dla osób, które nigdy nie wiedzą, na co mają ochotę. Można się spokojnie przejść po wszystkich stoiskach i zobaczyć, jakie dania są w ofercie. Zaczynając od hawajskich poke bowli, przez berlińskie kiełbaski, a kończąc na meksykańskim burrito. Naprawdę jest w czym wybierać. Wykaz wszystkich food trucków w Kantini znajdziecie tu. Jeżeli chodzi o ceny, to byłam pozytywnie zaskoczona. Bardzo dobrego burgera zjadłam za 6 euro, a ogromny ramen za 9 euro. Spokojnie można tu wpadać na obiad.

Klimat sztokholmski

To, co mnie natomiast najbardziej urzekło, to oczywiście design. Byłam w bardzo podobnym miejscu w Sztokholmie, więc mam wrażenie, że to trochę skandynawski klimat. Dużo drewnianych elementów, roślin i neonowych napisów. Bardzo podobały mi się też huśtawki przy stoisku z lodami i miejsca przeznaczone do odpoczynku.

Często słyszę, że Berlin jest brudny i brzydki. Na pewno po części mogę się z tym zgodzić, ale postanowiłam, że będę tu szukać tego, co ładne. Zadbanych i nowoczesnych miejsc, które też osobiście chętniej wybieram, ponieważ zwyczajnie lepiej się w nich czuję. Oprócz świetnego jedzenia, ważną rolę gra dla mnie także wygląd. Mam wrażenie, że wtedy wszystko lepiej smakuje. Zobaczymy, gdzie mnie te poszukiwania zaprowadzą. Wam natomiast życzę smacznego!

Adres: Budapester Str. 38 - 50, 10787 Berlin 
Godziny otwarcia: pon-sob 10:00-20:00
Kantini
Kantini
Kantini
Kantini
Udostępnij wpis