Mine: wyjątkowa restauracja włoska w Berlinie

Blog o Berlinie
Autorka: Blog o Berlinie
4 minut czytania

W Berlinie włoską restaurację można znaleźć praktycznie na każdym rogu. Przytulne miejsca z obrusami w kratkę, turystyczne, fast-foodowe punkty, sieciówki i wiele, wiele innych. Pomysłów na włoski klimat nie brakuje. Wyobrażam sobie wiec, jak ciężko jest się tu wybić i zaistnieć na kulinarnej mapie miasta. Wczoraj świętowałam moje 24 urodziny i z tej okazji wybrałam się na kolację do restauracji Mine w Charlottenburgu, która oczarowała mnie pod każdym względem. Miałam ją na oku już od dłuższego czasu, ale celowo zdecydowałam się tam spędzić właśnie ten wieczór. Nie jest to bowiem zwykłe miejsce, w którym dostaniecie pizzę. Wręcz przeciwnie – ta nowoczesna i wyszukana restauracja z kuchnią włoską zasługuje przede wszystkim na specjalne okazje.

Elegancja i profesjonalizm

Za wysoką jakością potraw stoją „rosyjski James Oliver” czyli Aram Mnatsakanov oraz jego syn Mikhail Mnatsakanov, który jest absolwentem prestiżowej szkoły kucharskiej Ferrandi w Paryżu. Doświadczeni kucharze maja już kilka ekskluzywnych restauracji w Moskwie i Petersburgu. W sercu zachodniego Berlina stworzyli równie eleganckie miejsce, które już z zewnątrz przyciąga spojrzenia, dzięki dużemu oknu frontowemu. Zabytkowe wnętrze z naturalnego kamienia, kafelkowa podłoga, proste meble, lustra i przyciemnione światło to tylko tyle i aż tyle, bo w zupełności wystarczą, żeby przekonać klientów o wyjątkowości tego miejsca.

Bar do wynajęcia

Mimo że restauracja Mine otwiera się dopiero o 17:30, to właściciele nie mogą narzekać na brak zainteresowania. Nawet w środku tygodnia było tu mnóstwo osób, wiec lepiej zarezerwować wcześniej stolik przez ich stronę internetową. Do restauracji należy także bar o nazwie Wine, który można wynająć na prywatną imprezę lub spotkanie. Mine & Wine jest wiec połączeniem dwóch miejsc: gustownego na kolację i kameralnego na drinka.

Jakość warta swojej ceny

Nie zawiodłam się, jedzenie było wyśmienite i pięknie podane. Mimo że na talerzach króluje minimalizm, to jakość potraw jest zniewalająca. Ceny głównych dan oscylują w granicy 19-29€, a deserów 8-10€. Menu zmienia się co jakiś czas, dzięki czemu można jeść to, na co akurat jest sezon. Podczas mojej wizyty były m.in. ośmiorniczki, tatar z wołowiny i tortellini z truflami. W restauracji Mine jest również zaskakująco duży wybór win. Czytałam, że odpowiedzialny jest za to sommelier Holger Schwarz, co również świadczy o profesjonalnym podejściu do tematu. Są tu zarówno „zwykłe” propozycje za ok. 6€ za kieliszek, jak i takie za 15€. Jak przystało na tego typu lokal, obsługa była świetna. Nasza kelnerka nie tylko miała doskonałą wiedzę o potrawach i winach, ale była również taktowna i miła. Nie narzucała się, ale też nie patrzyła na nas z góry, gdy odmówiliśmy kolejnego drinka.

Bez wątpienia restauracja Mine & Wine należy do jednej z najlepszych miejsc z kuchnią włoską w Berlinie. Polecam Wam ją na jakąś wyjątkową okazję albo randkę. Ja spędziłam tu przemiły wieczór urodzinowy, który będę bardzo dobrze wspominać.

Adres: Meinekestr. 10, 10719 Berlin               
Dojazd: U1 Uhlandstraße
Godziny otwarcia: codziennie 17:30-24:00
Strona internetowa: http://minerestaurant.de/

Po udanej kolacji w restauracji Mine polecam wybrać się jeszcze na drinka do całodobowego, kultowego lokalu Schwarzes Café.

Udostępnij wpis