Klunkerkranich: hipsterski bar z widokiem na Berlin

Blog o Berlinie
Autorka: Blog o Berlinie
3 minut czytania

Mimo że w Berlinie barów jest na potęgę, to i tak wszyscy szukają czegoś wyjątkowego. W tym temacie nie należę do wyjątków. Lubię miejsca, które jakoś się wyróżniają na tle innych. Szczególnie tu, w stolicy życia nocnego, ciężko jest wskazać jeden konkretny bar, w którym można spędzić fajny wieczór ze znajomymi. Niedawno zaczęłam czytać niemieckie blogi, żeby się trochę zainspirować. Jedno miejsce powtarzało się prawie wszędzie. Mowa oczywiście o Klunkerkranich – hipsterskim barze na dachu centrum handlowego w imprezowej dzielnicy Neukölln.

Klunkerkranich Berlin

Ukryte wejście

Wszystko zapowiadało się świetnie, dopóki nie trzeba było znaleźć wejścia. Podążając za intuicją, wjechaliśmy ze znajomymi na ostatnie piętro galerii. Podobnie zrobiło kilka innych grup szukających tego owianego sławą lokalu. Wszyscy kręcili się niepewnie i wypatrywali jakiegokolwiek znaku. Na samej górze znaleźliśmy kino. Zaczęłam nawet wątpić, czy to dobry adres. No bo jak? Taki bar w tak pospolitym miejscu? Okazało się, że wcale nie tak łatwo tam trafić, a jedyna droga prowadzi przez parking. Być może dlatego, wiedzą o nim tylko nieliczni. (Dla zainteresowanych: trzeba wjechać windą na 5 piętro i dalej szukać schodów na górę.) Gdy już dotarliśmy na miejsce, odzyskałam wiarę we wszystko, o czym czytałam. Było magicznie!

Klunkerkranich Berlin
Klunkerkranich Berlin

Wygląd, atrakcje i ceny

Klunkerkranich z pewnością nie jest zwykłym barem. To także ogródek piwny, punkt widokowy, miejsce na koncerty, wieczory poetyckie i inne wydarzenia kulturalne. Co ciekawe, na dachu znajduje się nawet piaskownica, więc spokojnie można tu przyjść w ciągu dnia z dzieciakami. Oprócz stolików, na zewnątrz są także rośliny, światełka i różnego rodzaju dekoracje (np. kilkumetrowy balon w kształcie psa). Wieczorem wejście kosztowało 5€, co być może chociaż trochę ograniczyło ilość zainteresowanych. My trafiliśmy akurat na kiepską pogodę, więc po pięknym zachodzie słońca przenieśliśmy się do środka. Jeżeli chodzi o ceny, to są umiarkowane. Piwo ok. 3€, drinki 8€. Płatność tylko gotówką, co chyba już nikogo w Berlinie nie dziwi.

Klunkerkranich Berlin
Klunkerkranich Berlin

Jeżeli szukacie miejsca w fajnym, luźnym klimacie, to bardzo Wam polecam Klunkerkranich. Nie usłyszycie tu hitów z radia, ale muzykę alternatywną. Spotkacie berlińczyków, którzy w takich miejscach idealnie się odnajdują. Będziecie mogli poobserwować lokalnych hipsterów. Natomiast osoby przyzwyczajone do wysokich standardów i eleganckich imprez mogą czuć się tu nieswojo. W każdym razie, miejsce całkowicie oddaje klimat Berlina i zdecydowanie warto je odwiedzić!

Adres: Karl-Marx-Straße 66, 12043 Berlin (na dachu centrum handlowego Neukölln Arcaden)
Strona internetowa: http://klunkerkranich.org/ 
Udostępnij wpis