Badeschiff, czyli basen na rzece w Berlinie

Blog o Berlinie
Autorka: Blog o Berlinie
3 minut czytania

Wakacje w mieście wcale nie muszą być nudne. Berlin jest tego świetnym przykładem. Wystarczy trochę się rozejrzeć i okazuje się, że w stolicy Niemiec jest sztuczna plaża z odkrytym basenem położonym na Szprewie. W dzisiejszym wpisie zapraszam Was do odwiedzenia Badeschiff Berlin – idealnego miejsca na upalne dni.

Tak naprawdę Badeschiff odkryłam już w zeszłe wakacje, gdy nieśmiało stawiałam swoje pierwsze kroki w mieście. A w zasadzie płynęłam statkiem wycieczkowym, kiedy nagle na moich oczach ukazał się ten ogromny basen przepełniony bawiącymi się w najlepsze ludźmi. Wyglądał zjawiskowo, a muzykę i radosne okrzyki imprezowiczów słychać było już z daleka. Latem z miejscami jest tu ciężko. Niestety, nie można zrobić rezerwacji ani na wejście o konkretnej godzinie, ani na darmowe leżaki znajdujące się na plaży. Tak więc: kto pierwszy, ten lepszy.

Badeschiff – ceny

Całodzienny bilet wstępu dla osoby dorosłej kosztuje 6,50€, dla studentów, uczniów i posiadaczy karty Berlinpass 3,50€, dla dzieci w wieku 6-12 lat 2€, a do 5 roku życia wejście jest bezpłatne. Warto również wiedzieć, że osoby przychodzące z dziećmi mają pierwszeństwo wstępu i nie muszą stać w kolejce do kasy. Moim zdaniem nie jest to jednak typowe miejsce dla rodzin. Do Badeschiff przychodzą raczej grupy znajomych, których celem jest impreza na plaży. Sam basen ma ponad 2 metry głębokości i jest przeznaczony tylko dla osób, które umieją pływać.

Badeschiff Berlin
Badeschiff Berlin

Plusy i minusy

Rzeczą, która bardzo mi się nie spodobała, był zakaz wnoszenia własnego jedzenia i picia. Wszyscy po kolei musieli wyrzucać do śmieci nawet swoje pełne butelki z wodą, co jest lekką przesadą. Na szczęście, na terenie obiektu znajdują się bary, w których można ugasić swoje pragnienie. Jest także oddzielna budka, w której sprzedają jedzenie. Pachniało ładnie. Za dodatkową opłatą można także wypożyczyć ręcznik, koc i kłódkę do szafki na rzeczy osobiste. Niestety, nie można używać swoich własnych kłódek. Do ceny doliczana jest kaucja zwrotna w wysokości 5€ lub 10€.

Pływanie po Szprewie w Berlinie

Jedną z ciekawszych atrakcji na miejscu jest StandUpClub. Można tam wypożyczyć deskę i przy pomocy wiosła na stojąco popływać po Szprewie. Ceny wynajmu zależą tak naprawdę od wielu czynników. Wszystkie informacje na ten temat (w języku niemieckim) znajdziecie tu. W ofercie są też różne kursy, na przykład joga na wodzie. Wyglądało super, na pewno kiedyś się skuszę! Wskazówka: osoby, które mają rezerwację na deskę, nie muszą stać w kolejce do wejścia na plaże. Otrzymują także zniżkę na korzystanie z basenu.

StandUpClub Berlin

Badeschiff Berlin możecie odwiedzić codziennie od godz. 8:00. W zależności od pogody, basen jest czynny maksymalnie do godz. 22:00, a plaża do godz. 23:00. Po udanym plażowaniu możecie pozwiedzać okolicę, bo tam cały czas sporo się dzieje. Niedaleko znajduje się także moja ulubiona burgerownia, o której pisałam Wam tu.

Udostępnij wpis