Kudamm Beach. Elegancka plaża i bar nad Halensee

Blog o Berlinie
Autorka: Blog o Berlinie
3 minut czytania

Lato w Berlinie spędzam dużo chętniej niż w jakiejkolwiek innej europejskiej stolicy. Tereny zielone i dostęp do licznych jezior sprawiają, że czuję się tu niemalże jak na wakacjach. Podczas gorących dni zawsze udaję się na łono natury, a bywa też tak, że czeka ono na mnie tuż za rogiem. Takim sposobem trafiłam ostatnio do Kudamm Beach – plaży nad Halensee.

Nie dla hipsterów

Z racji swojego położenia Kudamm Beach odwiedzają głównie bogaci Niemcy. Już na pierwszy rzut oka widać, że obiekt jest pod nich dostosowany. Przy wejściu na cały teren stoją panowie, którzy co prawda nie dokonują selekcji, ale pilnują porządku i dbają o ekskluzywny wizerunek miejsca. A ono bez wątpienia takie jest. Nie trafiają tu raczej przypadkowi przechodnie, ale osoby szukające spokojnego i eleganckiego miejsca nad jeziorem. Nie jest tu jednak ani sztywno, ani snobistycznie. Obsługa pod krawatem, ale uśmiechnięta i potrafi żartować. Klimat jaki tu panuje jest inny niż w typowych barach w Berlinie, ale jak dla mnie równie ciekawy i warty przeżycia. Jeżeli szukacie alternatywnego miejsca, to niestety zupełnie nie to.

Wyjątkowa plaża nad Halensee

Jezioro Halensee znajdujące się na uboczu turystycznego i drogiego Kurfürstendammu znane jest z łąki dla nudystów, która funkcjonuje tu od dobrych stu lat. Odwiedzającym ją osobom nie przeszkadza nawet hałas z oddalonej o kilkadziesiąt metrów autostrady. To właśnie z tego miejsca dowiedziałam się o istnieniu Kudamm Beach. Dokładnie po drugiej stronie jeziora zobaczyłam oświetlony pomost i matulką plażę z białymi leżakami. Już wtedy wiedziałam, że muszę odwiedzić to tajemnicze miejsce. Nie zawiodłam się. Było dokładnie tak, jak się spodziewałam. Letni klimat w wersji dla wymagających. Plaża jest malutka, ale w zupełności wystarczy, żeby się zrelaksować w towarzystwie drinka z palemką.

A po lecie?

Gdy kończy się czas plażowania, goście przychodzą do lokalnej, równie eleganckiej restauracji. Dzięki wielu miejscom na zewnątrz mogą wciąż podziwiać widok na jezioro, delektować się świeżym powietrzem i obserwować zachody słońca. A wszystko w intymnej atmosferze, z doskonałą obsługą i bez turystów. Myślę, że właśnie za to płacą też osoby odwiedzające Kudamm Beach. Za tę chwilę wytchnienia od zgiełku wielkiego miasta.

Sprawdźcie sami!

Adres: Koenigsallee 5B, 14193 Berlin
Strona internetowa: https://kudamm-beach.com/
Godziny otwarcia: plaża 10:00-22:00, restauracja pon-pt 11:30-23:00, sob-niedz 10:00–23:00
Udostępnij wpis
1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *