Sputnik, czyli kino w kamienicy

Blog o Berlinie
Autorka: Blog o Berlinie
2 minut czytania

Kino Sputnik przy Südstern w Berlinie nie ma nic wspólnego z typowym multipleksem. To malutkie i urocze kino studyjne znajduje się na 5-tym piętrze kamienicy. Warto się jednak wspiąć się na górę, bo klimat tego miejsca jest niesamowity.

Przywitały mnie czerwone ściany i półmrok, więc naprawdę zaczęłam się zastanawiać, czy dobrze trafiłam. Parę kroków dalej zobaczyłam jednak plakaty filmowe, więc śmiało ruszyłam w stronę światła. W poczekalni połączonej z barem wpadłam na jedyną żywą duszę w tym miejscu. Zadowolony właściciel bardzo miło mnie powitał i zaoferował piwo. Na wstępie dodał od razu, że trzeba będzie chwilę poczekać, bo projektor mu szwankuje i musi go zresetować. No i powiedzcie sami, czy to nie jest typowe berlińskie miejsce? Wszystko na luzie i w sympatycznej atmosferze.

Sputnik Kino

W barze można znaleźć kilka rodzajów piwa, bezalkoholowe napoje oraz małe przekąski. Do dyspozycji widzów są również podwójne kanapy, które świetnie się sprawdzą podczas randki. Sama sala wygląda bardzo oryginalnie, dzięki ceglanym murkom pomiędzy siedzeniami. Filmy można oglądać po niemiecku (dF = deutsche Fassung), w oryginale z niemieckimi napisami (OmU = Originalfassung mit (deutschen) Untertiteln), w oryginalne bez napisów (OV = Originalversion) oraz w oryginale z angielskimi napisami (OmeU = Originalfassung mit englischen Untertiteln). Ja wybrałam wersję angielską z niemieckimi napisami, co na początku wydawało mi się szaleństwem, ale w rezultacie okazało się lepszym rozwiązaniem. Na pewno jeszcze kiedyś tu wrócę!

Sputnik Kino
Adres: Hasenheide 54/5th, 10967 Berlin
Cena biletów: 8€
Strona internetowa
Udostępnij wpis