Restauracja SPINDLER: śniadanie w stylowym wnętrzu

Blog o Berlinie
Autorka: Blog o Berlinie
3 minut czytania

W Berlinie dobre śniadanie można zjeść w naprawdę wielu miejscach. Jednak to zwykle wygląd danego lokalu sprawia, że decydujemy się przyjść właśnie tu, a nie ulicę obok, gdzie serwują równie smaczne posiłki. To chyba naturalne, bo przecież tam gdzie wszystko ładnie wygląda, dużo lepiej też smakuje. Restauracja SPINDLER przy Landwehrkanal na Kreuzbergu jest tego idealnym przykładem.

Zacznijmy od muzyki

Czyż nie jest cudowna? Śniadanie w takim klimacie było po prostu najlepszą rzeczą, jakiej ostatnio doświadczyłam. Miałam ochotę wstać i zacząć tańczyć. Nigdy nie byłam w Paryżu, ale czułam się jakbym wchodząc do tego lokalu równocześnie teleportowała się do Francji. I doskonale zdaję sobie sprawę, że muzyka to tak naprawdę szczegół. Jednak tu okazał się on tak wyraźny i nadający charakteru, że nie sposób mi było pohamować zachwytu. Wielki plus za super playlistę!

Ponadczasowa elegancja

W takim miejscu jak restauracja SPINDLER nic nie jest przypadkowe. Za wyszukany design odpowiada projektantka Karolina Preis. To ona odnowiła wnętrze liczące sobie już ponad 100 lat. Meble zostały samodzielnie wyprodukowane, a dodatki wyszukane w antykwariatach. Wszystko jest proste, ale dostojne. Eleganckie, ale nie przesadzone. Nawet toaleta wygląda tak, jakby była z innej epoki. Drewniane dodatki idealnie współgrają z ciepłym światłem. Polecam usiąść na skórzanych kanapach pod ścianą – są pięknie wykonane i bardzo wygodne.

Nie tylko śniadanie

Na szczęście wizyta w tym miejscu nie musi się szybko kończyć. W zasadzie można się tu stołować przez cały dzień. Oprócz śniadań zjecie tu także lunch, obiad i kolację. W weekendy na gości czeka natomiast sławny brunch. Kuchnia jest nowoczesna i europejska, jednak w głównej mierze inspirowana Francją. W menu znajduje się także wiele propozycji bezmięsnych. Podczas mojej porannej wizyty skusiłam się na pancake’a ze świeżymi owocami, syropem klonowym i cukrem pudrem. Pychota! Jeżeli chodzi o ceny, to są adekwatne do miejsca. Nie jest tu tanio, ale przecież nie o to w tym wszystkim chodzi. Myślę, że atmosfera, wystrój i obsługa również mają ogromne znaczenie. W SPINDLERZE po prostu wiadomo, za co się płaci. A wszystko co dobre, ma swoją cenę.

Adres: Paul-Lincke-Ufer 42/43, 10999 Berlin 
Dojazd: Kottbusser Tor U1/U3/U8

Może Cię zainteresować również: restauracja śniadaniowa Benedict

Udostępnij wpis
1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *