Galeria fotografii C/O Berlin

Blog o Berlinie
Autorka: Blog o Berlinie
2 minut czytania

Obrazy mówią często więcej niż słowa. Dobre zrobione zdjęcia sprawiają, że czujemy emocje uchwycone przez ich autorów i nierzadko wywołują na naszym ciele gęsią skórkę. Są autentyczne i bliskie, ponieważ przedstawiają rzeczywistość, tyle że w charakterystyczny dla danego fotografa sposób. To niezwykła sztuka, którą bardzo lubię podziwiać. Ostatnio miałam okazję obejrzeć trzy wystawy w galerii fotografii C/O Berlin. Miejsce bardzo mi się spodobało, więc opowiem Wam o nim coś więcej.

Amerika Haus

Sam budynek, w którym prezentowane są wystawy, nazywa się Amerika Haus. W czasie podziału Berlina murem znajdowało się tu centrum informacyjne i kulturalne USA. Dziś to nie tylko zabytek, ale także miejsce skupiające prace renomowanych artystów z całego świata. Fotografie poruszają ważne tematy społeczne, polityczne i kulturowe.

C/O Berlin

Pomysłodawcami wystaw w Amerika Haus byli fotograf Stephan Erfurt, projektant Marc Naroski i architekt Ingo Pott, którzy zaczęli działać w ramach założonego przez siebie stowarzyszenia C/O Berlin. Od 2000 roku ta prywatna inicjatywa przerodziła się w ogromne i cenione przedsięwzięcie. Stowarzyszenie utrzymuje się ze sprzedaży biletów i książek dostępnych w lokalnej księgarni oraz oczywiście sponsoringu i darowizn. Oprócz wystaw odbywają się tu warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych, podczas których można nauczyć się między innymi podstaw fotografii.

C/O Berlin
berlin-amerika-haus
C/O Berlin

Wystawy są czasowe, więc podczas każdej kolejnej wizyty można podziwiać inne fotografie. Przy każdej z nich znajdują się dodatkowe informacje w języku niemieckim i angielskim. Dodatkowo w weekendy odbywają się wycieczki zorganizowane z przewodnikiem, który opowiada o artystach i ich dziełach. W kilku miejscach natknęłam się także na projekcje filmowe pokazujące kulisy tworzenia danej serii zdjęć oraz rozmowy z jej autorami. Po wizycie polecam wstąpić jeszcze do lokalnej kawiarni i delektować się urokiem otaczającego City West.

O innych alternatywnych atrakcjach w Berlinie przeczytasz tu.

Adres: Hardenbergstraße 22-24, 10623 Berlin
Strona internetowa: https://www.co-berlin.org/
Godziny otwarcia: czw-niedz 11:00-20:00
Ceny biletów: normalny 10€, ulgowy 6€
Udostępnij wpis
1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *