ORA. Restauracja w XIX-wiecznej berlińskiej aptece

Blog o Berlinie
Autorka: Blog o Berlinie
3 minut czytania

Z daleka widać tylko napis „Oranien-Apotheke” i nic nie wskazuje na to, że to tak naprawdę klimatyczna restauracja znajdująca się w miejscu starej apteki. Nawet jej pierwotny wystrój pozostał bez zmian, a na drewnianych półkach stoją pamiątkowe buteleczki z nazwami leków. Towarzyszą im wina z różnych zakątków świata, które jak wiadomo także potrafią czynić cuda. Romantyczny klimat sprawdzi się idealnie szczególnie podczas randki. Przed Wami ORA – przepiękna restauracja i winiarnia znajdująca się w sercu Kreuzberga.

Spis treści

ORA jak na restaurację wyróżnia się chyba wszystkim. Menu zmienia się tu codziennie. Dania przygotowywane są na bazie świeżych, regionalnych i sezonowych produktów. Zasadniczo nie ma możliwości zamówienia tylko jednej rzeczy, więc trzeba się liczyć z wysokim rachunkiem. System przedstawia się następująco: 2 dania (przystawka+danie główne) kosztują 35€, z deserem 42€, a z deserem i serem do wina 49€. Porcje są bardzo duże i smaczne, więc można się naprawdę najeść. Dobra wiadomość jest też taka, że od czwartku do soboty w godzinach 12:30-15:00 obowiązuje oferta na danie główne i lampkę wina za 19€.

Wino

Jeżeli nie macie ochoty na obfity posiłek, to polecam wybrać się tylko do baru na wino. Wybór jest ogromny i przyznam szczerze, że to miejsce dla prawdziwych koneserów. Obsługa staje jednak na wysokości zadania, potrafi przedstawić ofertę i szczerze doradzić. Przed zamówieniem konkretnego wina, można je oczywiście bezpłatnie spróbować. Dodatkiem do alkoholi są wyśmienite sery, pieczywo (z najlepszym masłem jakie jadłam w życiu) i desery.

Klimat

Pomimo wysokich cen i ekskluzywności, ORA nie narzeka na brak klientów. Wręcz przeciwnie – żeby tu przyjść trzeba wcześniej zarezerwować stolik na konkretny dzień i godzinę. W restauracji nie ma przesadnej sztywności. Przychodzą tu lokalni mieszkańcy, a więc osoby całkowicie wyluzowane, jeżeli chodzi o ubiór i zachowanie. Nawet kelnerka średnio radziła sobie z niemieckim, więc po jakimś czasie przerzuciła się na angielski. Nie sądzę, żeby ktokolwiek miał z tym problem, co tylko potwierdza jak wyjątkowe jest to miejsce. Z klasą, ale na luzie! Ja spędziłam tu piękny wieczór, a Wam polecam doświadczenie tutejszego klimatu na własnej skórze.

Adres: Oranienplatz 14, 10999 Berlin
Godziny otwarcia: czw-sob 12:30-24:00, niedz 14:00-22:00
Przykładowe menu i karta win: http://ora.berlin/menu/

Szukasz innej restauracji o wyjątkowym klimacie? Zerknij tu.

Udostępnij wpis
1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *