Księgarnie w Berlinie, które warto odwiedzić

Blog o Berlinie
Autorka: Blog o Berlinie
5 minut czytania

Przeczytałam ostatnio, że książki są pokarmem dla duszy. I muszę przyznać, że dawno nie słyszałam tak trafnego porównania. Przecież nie ma to jak zimowy wieczór pod kocem, z kubkiem gorącej herbaty i ciekawą lekturą. A już szczególnie podczas szalejącej w najlepsze pandemii. Ku mojej radości księgarnie w Berlinie zostały uznane za miejsca pierwszej potrzeby. Tym samym stały się także celem moich spacerów po wyludnionym mieście. Poniżej znajdziecie subiektywną listę świetnych berlińskich księgarnii, która z czasem na pewno będzie się powiększać. Bo dobrego nigdy za wiele.

Dussmann

Na pierwszy rzut idzie sławny Dussmann, czyli prawdziwa mekka dla moli książkowych. Można tu spędzić długie godziny odwiedzając kolejne piętra tego zjawiskwego domu kultury w centrum Berlina. Szczególną popularnością cieszy się sekcja angielska ze skórzanymi kanapami. Nic tylko się położyć i zatopić w ulubionej lekturze.

Adres: Friedrichstraße 90, 10117 Berlin (Mitte)
Strona internetowa

Ocelot

Jak sami o sobie mówią – to nie jest tylko kolejna księgarnia. Wyróżnia się przede wszystkim asortymentem. Moim zdaniem również podejściem do klientów. Znajdziecie tu książki niezależnych wydawnictw oraz oryginalne pocztówki. Do niektórych pozycji dołączone są odręcznie napisane recenzje pracowników księgarni. A do pełni szczęścia brakuje tylko kawy, którą również można kupić w tutejszej kawiarni.

Adres: Brunnenstr. 181, 10119 Berlin (Mitte)
Strona internetowa

She said

Księgarnia, która na pierwszym miejscu stawia autorki i queerowe osoby piszące. Już sam jej koncept jest na tyle nietypowy (oraz genialny), że zasługuje na polecenie. Jeżeli szukacie literatury feministycznej, to nie ma lepszego adresu. To świeżutkie miejsce w Neukölln już zdążyło podbić serca berlińczyków. I moje.

Adres: Kottbusser Damm 79, 10967 Berlin (Neukölln)
Strona internetowa

Do you read me?!

Kolejna perełka, jeżeli chodzi o księgarnie w Berlinie, znajduje się nieopodal sławnego Clärchens Ballhaus. Wizytę w „do you read me?!” możecie więc zaplanować tego samego dnia i upiec dwie pieczenie na jedynym ogniu. Ta księgarnia zainteresuje przede wszystkim osoby pasjonujące się sztuką, modą, fotografią, architekturą i designem. Ogromny wybór magazynów przyciągających spojrzenia już z zewnątrz nie pozwoli Wam stąd wyjść bez kupienia czegoś pięknego.

Adres: Auguststraße 28, 10117 Berlin (Mitte)
Strona internetowa

Buch|bund

Tę księgarnię polecam nie tylko ze względu na polskie książki, które dostaniecie tu w dużych ilościach, ale także na bardzo klimatyczną atmosferę w sercu hipsterskiej dzielnicy Berlina. Cały wpis poświęcony buch|bund znajdziecie pod tym linkiem.

Adres: Sanderstraße 8, 12047 Berlin (Neukölln)
Strona internetowa

Bücherbogen am Savignyplatz

Przenieśmy się na uroczy Savignyplatz, a raczej pod jego stację kolejową, w której to zakamarkach mieści się genialna księgarnia Bücherbogen. Specjalizuje się ona w książkach o sztuce i filmie. W tej okolicy istnieje bardzo duża szansa na spotkanie autorów i innych sławnych osobistości, którzy chętnie się tu kręcą. Potwierdza to fakt, że Bücherbogen była ulubioną księgarnią niemieckiego projektanta mody Karla Lagerfelda.

Adres: Stadtbahnbogen 593, 10623 Berlin (Charlottenburg)
Strona internetowa

Akazienbuchhandlung

Na koniec moja lokalna księgarnia, do której często zaglądam mimochodem podczas spacerów. Uwielbiam spędzać tu czas nawet wtedy, gdy nie planuję nic kupić. Tutejsze wnętrze jest po prostu przepiękne. W połączeniu ze świetnymi książkami (m.in. aktorstwa Tokarczuk w niemieckiej wersji) i przemiłą obsługą, robi się z tego miejsce, którego nie sposób pominąć.

Adres: Akazienstraße 26, 10823 Berlin (Schöneberg)
Strona internetowa

Udostępnij wpis
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *