Hostele w Berlinie. Oryginalne miejsca na nocleg

Blog o Berlinie
Autorka: Blog o Berlinie
3 minut czytania
Photo by Skitterphoto on Pexels.com

Spanie w hostelach często kojarzy się z niskim standardem i brakiem bezpieczeństwa. Na szczęście coraz częściej powstają stylowe miejsca, w których aż chce się przenocować. Hostele w Berlinie są praktycznie wszędzie, jednak nie zawsze cena idzie w parze z jakokością. Poniżej znajdziecie listę miejsc, które są dla bardziej wymagających osób. Świetnie się sprawdzą, jeżeli planujecie wyjazd większą grupą. Wiele z nich oferuje nie tylko nocleg, ale także klimatyczny bar lub czytelnię. Kluczową rolę w moim wyborze odegrały przede wszystkim wygląd, lokalizacja i oceny gości. Zapraszam do oglądania!

Wallyard Concept Hostel Berlin

Dzielnica: Moabit
Adres: Lübecker Straße 46, 10559 Berlin
Strona internetowa

Generator Berlin Alexanderplatz

Dzielnica: Mitte
Adres: Otto Braun Str. 65, 10178 Berlin
Strona internetowa

The Circus Hostel

Dzielnica: Mitte
Adres: Weinbergsweg 1a, 10119 Berlin
Strona internetowa

Pfefferbett Hostel

Dzielnica: Prenzlauer Berg
Adres: Christinenstr. 18-19, 10119 Berlin
Strona internetowa

Grand Hostel Berlin Classic 

Dzielnica: Kreuzberg
Adres: Tempelhofer Ufer 14, 10963 Berlin
Strona internetowa

Jak widzicie, hostele w Berlinie mają świetny design i są bardzo oryginalne. To zaledwie kilka propozycji spośród tego, co znajdziecie w mieście. Nie wszystkie miejsca oferują oczywiście tak wysoki standard. Specjalnie wybrałam te stylowe i wyróżniające się na tle innych. Warto wiedzieć, że w lepszych hostelach do dyspozycji gości są także często prywatne pokoje ze wspólną łazienką.

Jak to powiedział kiedyś Klaus Wowereit: „Berlin jest biedny, ale seksowny”. Słowa byłego burmistrza miasta stały się ponadczasowym sloganem. Niestety nie można ich odnieść do turystów. Dla nich nocleg Berlin wcale nie jest tani. Wręcz przeciwnie – weekend w stolicy Niemiec potrafi często bardzo dużo kosztować. Skoro nie jest tanio, to powinno być chociaż ładnie i czysto. Nocleg w hostelu designerskim może więc być alternatywą dla drogich hoteli.

Jakie inne hostele w Berlinie polecacie? Podzielcie się swoimi doświadczeniami w komentarzach!

Udostępnij wpis