Najsmaczniejszy kebab w Berlinie

Blog o Berlinie
Autorka: Blog o Berlinie
3 minut czytania

… to oczywiście bezkonkurencyjny Mustafa’s Gemüse Kebap. Znajdziecie go na Kreuzbergu. Fenomen tego miejsca był dla mnie zupełnie niezrozumiały, dopóki sama nie skosztowałam tej owianej sławą potrawy. Nigdy nie byłam fanką kebabów. Minęło więc dużo czasu, zanim mój chłopak namówił mnie do stania w tej ciągnącej się przez całą ulicę kolejce. Nie mogłam uwierzyć, dlaczego ludzie są w stanie czekać co najmniej pół godziny pod jakąś małą, nędznie wyglądającą budką. Kebab w Berlinie można znaleźć na każdym rogu, jednak ludzie przychodzą właśnie tu. Sekret popularności akurat tego miejsca tkwi chyba w tym, że jest jedyne w swoim rodzaju.

Mustafa’s Gemüse Kebap

Nauka o kebabie

Co najlepsze, teraz nawet w podręcznikach do nauki języka niemieckiego można znaleźć informacje o Mustafa’s Gemüse Kebap. To samo tyczy się przewodników. Wydawnictwa już wiedzą, że wizyta w tym miejscu, to po prostu mus, jeżeli chodzi o stolicę Niemiec. Nawet lokalne dzienniki piszą na ten temat. Turyści z całego świata przyjeżdżają tu, żeby sprawdzić, czy to co wszyscy tak zachwalają jest zgodne z prawdą. Nawet strona TripAdvisor przyznała tej budce certyfikat jakości. Szaleństwo!

Mustafa’s Gemüse Kebap

Godziny szczytu

Warto jednak przygotować sobie strategię wybierając się do Mustafy. Tak jak mówiłam, kolejki w ciągu dnia są ogromne, trochę mniejsze gdy pada deszcz/śnieg. Od niedzieli do czwartku kebab jest otwarty od godz. 11:00 do 2:00, natomiast w piątki i soboty od godz. 11:00 do 5:00. Jeżeli więc będziecie wracać w nocy z imprezy i zgłodniejecie, to jest to idealne miejsce, gdzie moglibyście się wybrać na smacznego, wysokiej jakości fast fooda. Macie wtedy szansę ominąć tłumy. Ta mała budka znajduje się przy stacji metra U-Mehringdamm, do której dojedziecie liniami U6 i U7. Potem podążajcie za ludźmi i bez problemu traficie na miejsce. Zajrzyjcie koniecznie na stronę Mustafy, gdzie w ciągu dnia można obserwować kolejkę na żywo, klikając kamerkę w prawym górnym rogu budki. 

Czy ten kebab jest wart swojej ceny?

Ceny nie odbiegają bardzo od innych kebabów w Berlinie, jednak ze względu na ogromne zainteresowanie z roku na rok są coraz wyższe. Spokojnie zamkniecie się w kwocie 6 euro, w zależności od wybranej opcji. Wegetarianie również znajdą coś dla siebie. Dwa lata temu Mustafa otworzył się też w Monachium, ale tam ceny są dostosowane do bawarskich zarobków.

Dobry kebab w Berlinie nie jest wcale oczywistością. Często jakość nie idzie w parze z ceną i na odwrót. Jeżeli szukacie świeżego, smacznego i bogatego w różne składniki fast fooda, to Mustafa’s Gemüse Kebap na pewno Was nie zawiedzie. Jedynym minusem jest oczywiście długie oczekiwanie w kolejce i brak miejsc siedzących, ale jak widać nie przeszkadza to smakoszom, którzy przyjeżdżają tu z całego świata. Jak dla mnie – super miejsce. Smacznego!

Udostępnij wpis