Burgermeister, czyli najsmaczniejsze burgery w Berlinie

Blog o Berlinie
Autorka: Blog o Berlinie
2 minut czytania
Photo by Valeria Boltneva on Pexels.com

Berlin to miasto, w którym często trzeba stać w długich kolejkach, żeby zjeść coś dobrego i polecanego przez lokalnych mieszkańców. Jednym z takich miejsc jest Mustafa’s Gemüse Kebap, o którym pisałam Wam tu. Ostatnio wybrałam się do kolejnego królestwa street foodu. Tym razem padło na sławną burgerownię Burgermeister.

Burgerownia w starej publicznej toalecie

Wszystko zaczęło się od budki pod stacją metra Schlesisches Tor na Kreuzbergu. Co ciekawe, kiedyś w tym miejscu znajdowała się publiczna toaleta, która jak widać całkowicie zmieniła swoje zastosowanie. Pomimo tego szczegółu, pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Dlaczego? Chyba właśnie z powodu oryginalności, którą tak bardzo lubią berlińczycy. Ze względu na ogromne zainteresowanie, niedługo potem otworzono drugi lokal przy pobliskiej stacji Kottbusser Tor. Dziś Burgermeister znajduje się aż w czterech lokalizacjach i wciąż się rozrasta.

Burgermeister
Burgermeister

Najlepsze burgery w Berlinie

Nie zawiodłam się. Te burgery są po prostu przepyszne i warte swojej ceny. Będąc w Berlinie trzeba ich po prostu spróbować. Za klasyczną wersję fastfooda Burgermeister liczy sobie ok. 6€. W menu na ich stronie znajdziecie też bardziej urozmaicone propozycje, w tym wersję wegańską. Jest ich tylko kilka, ale z drugiej strony to dobrze, bo przecież specjalizują się w burgerach. Do każdego z nich można domówić grubo pokrojone frytki z sosem dostępnym w kilku wariantach (polecam serowy).

Co tu dużo mówić. Jak sama nazwa wskazuje, mamy tu do czynienia z mistrzem burgerów. Warto więc wpaść do Burgermeistera, chociażby po to, żeby się przekonać, jak ludziom podczas posiłku nie przeszkadza hałas jeżdżącego nad ich głową metra. Czego to się nie zrobi dla najlepszych burgerów w Berlinie.

Smacznego!

Udostępnij wpis