Miłość (nie) od pierwszego wejrzenia

Blog o Berlinie
Autorka: Blog o Berlinie
3 minut czytania

Przed przeprowadzką do Berlinia byłam w tym mieście dokładnie trzy razy. Jednak nic nie wskazywało na to, że zwiążę z nim swoje życie. Wręcz przeciwnie. Wszystko zaczęło się od kilkudniowej wycieczki w czasie studiów, którą wspominam raczej negatywnie. Wydawałoby się, że kwiecień to dobry miesiąc na całodniowe zwiedzanie. Niestety, Berlin postanowił wtedy pokazać swoje gorsze oblicze. Było zimno i codziennie padał deszcz. Ja oczywiście od razu się rozchorowałam, więc zapamiętałam to miejsce jako szare, ponure i odrażające.

Z czasem postanowiłam dać Berlinowi jeszcze jedną szansę i przyjechałam ponownie, tym razem wybierając gwarantowaną sierpniową pogodę. Moje uczucia znacznie się ociepliły. Spacerowałam wtedy przez miasto bez konkretnego celu przyglądając się ludziom i zabytkom. Mam bardzo przyjemne wspomnienia z tego krótkiego wypadu. Mój chłopak, który wtedy tu mieszkał, pokazał mi swoje ulubione miejsca i chcąc nie chcąc także zaczęłam dostrzegać w nich piękno.

Jednak to nadal nie był moment, w którym poczułam, że to tu powinnam mieszkać. Nastąpił on jakieś pół roku później, gdy dostałam listę uniwersytetów w Niemczech, które mogłam wybrać na roczną wymianę zagraniczną w ramach mojego ostatniego roku studiów magisterskich. Na Uniwersytet Humboldtów (czołówka wśród niemieckich uniwersytetów) było tylko jedno miejsce. Nie wiem dlaczego, ale stwierdziłam, że to chyba miejsce dla mnie. Podjęłam więc decyzję.

W maju 2018 roku wybraliśmy się do Berlina na weekend w poszukiwaniu wymarzonego mieszkania. Po przeczytaniu tysiąca artykułów w internecie o tym, jak ciężko dostać cokolwiek sensownego w stolicy Niemiec, trochę się zmartwiłam. Obawy okazały się uzasadnione i nie było kolorowo, ale to już zupełnie inna historia. Ostatecznie z pomocą najbliższych udało nam się znaleźć dokładnie to, czego szukaliśmy.

W dniu naszej przeprowadzki Berlin przywitał nas gorąco. I to dosłownie, bo panowały wtedy rekordowe temperatury, dochodzące do 40 stopni Celsjusza. Każdy kolejny dzień był wyjątkowy. Rozpoczęłam swoją dwumiesięczną praktykę w prywatnej szkole językowej, nawiązałam pierwsze znajomości, ale przede wszystkim pokochałam to szalone, kolorowe miasto.

I pomimo tego, że nie była to miłość od pierwszego wejrzenia, to z każdym dniem staje się coraz silniejsza.

 

Udostępnij wpis
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *