BERLINSPIRACJE: Wywiad z Pauliną Bagińską (Lekko Athletics)

Blog o Berlinie
Autorka: Blog o Berlinie
6 minut czytania

Paulina Bagińska to pomysłodawczyni i właścicielka butikowego studia fitness w Berlinie o uroczej nazwie Lekko Athletics. Do Niemiec przeprowadziła się w 2013r., po skończonych studiach z ekonomii, turystyki i hotelarstwa. Jej droga zawodowa była różnorodna: od pracy w call center, przez zarządzanie produktem w branży IT, aż do licencji na trenerkę personalną i założenie własnej firmy. Zaprosiłam ją do podzielenia się historią Lekko Athletics oraz jej planów rozwoju studia w przyszłości.

Blog o Berlinie: Jak zaczęła się Twoja przygoda ze sportem?

Paulina Bagińska: Gdy na horyzoncie pojawiły się problemy ze zdrowiem, sama zaczęłam ćwiczyć i lepiej się odżywiać. Nigdy nie byłam zapalonym sportowcem, ale gdy po rozpoczęciu regularnej aktywności fizycznej poczułam się lepiej, to chciałam się dalej rozwijać w tym kierunku. Po jakimś czasie chodzenie na siłownię stało się moją pasją. Dołączyli do mnie znajomi, którzy pytali czy mogą ze mną trenować. W tamtym momencie zaczęłam się doszkalać, żeby móc prowadzić własne zajęcia. Pojawiły się pierwsze współprace z firmami i klientami indywidualnymi. Potem poszło już pocztą pantoflową. Wtedy pracowałam jeszcze na etacie, ale po jakimś czasie zarejestrowałam własną działalność. Marzyłam o tym, żeby w przyszłości otworzyć swoje studio fitness i udało się.

Blog o Berlinie: Co było dla Ciebie największym wyzwaniem podczas otwierania własnej firmy w Berlinie?

Paulina Bagińska: Zderzyłam się z rzeczywistością już w momencie szukania lokalu. Sposób komunikacji z maklerami był bardzo uciążliwy. Nieaktualne ogłoszenia, brak odpowiedzi na zapytania, nieodbieranie telefonów. Po 2 miesiącach robienia tego na własną rękę, zatrudniłam specjalistę (Berater) i to był strzał w dziesiątkę. Reprezentowała mnie osoba z niemieckim obywatelstwem, doświadczeniem w branży i znajomością prawa, co okazało się kluczowe w całym procesie.

Blog o Berlinie: Kto lub co było Twoją inspiracją przy tworzeniu Lekko Athletics?

Paulina Bagińska: Jeżeli chodzi o wnętrza, to zainspirowały mnie studia w Los Angeles i na Bali. Śledzę na bieżąco różne koncepty fitnessowe i technologiczne na całym świecie. Uwielbiam projektowanie wnętrz i bycie kreatywną, więc architkeci nie mieli ze mną łatwo. Każdy element musiał być przemyślany i szczegółowo dopracowany. Nie ma takiego samego miejsca w Berlinie, które dawałoby uczucie butiku, ale jednocześnie nie było sieciówką. Natomiast moją najwiekszą inispiracją trenerską zawsze byli The Body Coach (Joe Wicks), Shone Verthue oraz Meg Squats (Meg Gallagher).

Blog o Berlinie: Jaki jest więc koncept Twojego studia?

Paulina Bagińska: Koncept i filizofia Lekko Athetics polegają na holistycznym podejściu do klienta. Odchodzimy od dewziy szybko i dużo. Zamiast tego skupiamy się na indywidualnym podejściu do każdej ćwiczącej osoby. Wszyscy są traktowani na równi niezależnie od stopnia zaawansowania. Wiemy, jak ważne jest odpowiednia obsługa klienta. Staramy się na bieżąco zwracać uwagę na jakość wykonywanych ćwiczeń oraz ruchów. Tym samym wprowadzając w aktywność fizyczną w łatwy i przystępny sposób nawet początkujących. Jaka sama nazwa wskasuje ma być lekko (co oczywiście nie znaczy, że niewymagająco!).

Blog o Berlinie: Opowiedz trochę o Waszej ofercie.

Paulina Bagińska: Oferujemy treningi personalne oraz zajęcia w małych grupach (max. 6-8 osób). Wsród naszych treningów można znaleźć Trening Funkcjonalny, Siłowy, Trening Obowdowy (HIIT), Trening Postpartum i Pre-Natal. Mamy także coś dla wielbicieli sztuk walki: zajęcia z boksu i kick-boxingu. Dla zachowania równowagi w planie tygodnia uwzględniliśmy jogę i medytację. We współpracy z dietetykiem klinicznym oferujemy również porady dietetyczne.

Blog o Berlinie: Bardzo ciekawy i różnorodny wybór. Do kogo zatem kierujecie swoją ofertę?

Paulina Bagińska: Nasza oferta skierowana jest do każdej osoby pracującej w systemie „nine-to-five” (9-17), ale także do przedsiębiorców, którzy poszukują elastycznego grafiku. Wiemy jak ciężko jest się wpasować godzinowo, gdy ktoś dużo pracuje. W takim wypadku terminy treningów ustalamy indywidualnie. Oferujemy zajęcia wcześnie rano oraz w porach lunchowych. 

Blog o Berlinie: Czy jest mozliwość korzystania z karnetów?

Paulina Bagińska: Tak, zajęcia w Lekko Athletics można rezerwować przez Urban Sports Club i Classpass albo bezpośrednio przez naszą stronę. Dla nowych klientów przygotowaliśmy specjalną ofertę na zapoznanie (Get to know Lekko 2 for 1), a dla stałych bywalców pakiet 5/10/20 wejść na zajęcia grupowe w korzystniejszej cenie. Dostępne są również abonamenty członkowskie z np. 2/3 wejściami w tygodniu oraz Community Pass z pełnym dostępem i zniżką 10% na treningi personalne/plany żywieniowe. Każdy znajdzie u nas coś dla siebie.

Blog o Berlinie: Jakie są dalsze plany rozwoju studia?

Paulina Bagińska: Mamy w planach własny merch, czyli tzw. linię odzieżową (lifestylową) spod ramiennia Lekko. Przetestowaliśmy już prototypy, ale wciąż gonią nas bieżące obowiązki. Chcemy, żeby pierwszy drop był dopracowany do perfekcji, więc potrzebujemy jeszcze trochę czasu na jego realizację. Stworzyliśmy piękne bluzy z ekologicznych materiałów. Co więcej, jak pierwsza lokalizacja się już wystarczająco rozwinie, to będziemy planować otwarcie drugiej. Kolejnym pomysłem jest przekazywanie „know-how” przy otwieraniu nowych miejsc w postaci franczycy albo kooperacji. W przyszłości chcielibyśmy także skupić się na Lekko Mobile – pracy nad własną aplikacją treningowo- dietetyczną. Na razie nie zdradzamy szczegółów, ale planujemy skierować naszą aplikację do dosyć specyficznej grupy docelowej, która na chwilę obecną jest zaniedbana na rynku technologii i potrzebuje wsparcia.

Blog o Berlinie: Trzymam kciuki i bardzo dziękuję za berlinspirującą rozmowę!

Lekko Athletics 
Adres: Schonensche Str. 42, 13189 Berlin (Prenzlauer Berg)
Strona internetowa: https://www.paulinagoesfit.com/
IG: lekkoathletics
 
Udostępnij wpis
1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *