NTFY, czyli najlepsza dieta pudełkowa w Berlinie

Blog o Berlinie
Autorka: Blog o Berlinie
5 minut czytania

Ku mojej radości firma Nice To Fit You rozszerzyła swoją działalność na niemiecki rynek. Od dawna rozglądałam się za dietą pudełkową w Berlinie, bo prowadzę intensywny tryb życia i rzadko gotuję. Jednak do tej pory nie znalazłam oferty, która by mnie przekonała. NTFY znałam z Warszawy i zawsze zazdrościłam znajomym, którzy mogli z niej korzystać. Dlatego tym bardziej ucieszyłam się z propozycji zostania ambasadorką tego świetnego polskiego biznesu. W tym wpisie opowiem Wam więcej o moich wrażeniach i doświadczeniach ze współpracy.

Może Cię zainteresować: Aplikacje, które ułatwią Ci pobyt i życie w Berlinie

Dieta pudełkowa w Berlinie dla wymagających

W ofercie NTFY najbardziej cenię sobie duży wybór dań i elastyczność. Dietę można dostosować pod indywidualne preferencje i potrzeby. W praktyce oznacza to określenie rodzaju i ilości posiłków w ciągu tygodnia, a nawet kalorii każdego z nich. Jeżeli, na przykład, nie jadacie śniadań, to nie musicie ich zamawiać. Wygodnym rozwiązaniem jest wybór jednego z gotowych planów żywieniowych (np. wegańskiego lub keto). W ramach niego dostaje się posiłki odpowiadające konkretnym potrzebom zdrowotnym. Gdyby jednak danego dnia pojawiło się coś, na co nie mielibyście ochoty, to również istnieje możwliwość wymiany na inne danie. Ilość dostępnych alternatyw będzie zależała od wybranego pakietu.

Elastyczność i wygoda

Dietę NTFY zamawia się na dowolną ilość dni, więc nie trzeba się martwić o długoterminowe zobowiązanie. Gdy abonament się kończy, nie jest przedłużany automatycznie. Również w przypadku wyjazdu na urlop dostawy można wstrzymać bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Trzeba to oczywiście zrobić z odpowiednim wyprzedzeniem, ale nie ma tu żadnych haczyków. Wszystko załatwiam kilkoma kliknięciami w aplikacji. Możliwość dopasowywania kateringu pod właśny grafik jest zdecydowaną przewagą polskiej firmy nad niemieckimi. Na tutejszym rynku nie ma takich udogodnień, więc jak dla mnie był to mocny argument do podjęcia współpracy.

Zrównoważony rozwój

Warto też wspomnieć o samych pudełkach, które są wykonane z masy papierowej (trzciny cukrowej) oraz wkładek z polietylenu. Po zużyciu wystarczy je od siebie oddzielić i wyrzucić do odpowiednich śmietników. W Niemczech przykłada się dużą wagę do segregacji odpadów, więc takie rozwiązanie jak najbardziej spełnia tutejsze normy. Na początku sama miałam spore obawy o generowanie zbyt dużej ilości plastiku, ale na szczęście firma NTFY pomyślała również o środowisku.

Dostawa do domu lub biura

Na ten moment jedynym problematycznym aspektem były u mnie nieregularne dostawy, za które odpowiada zewnętrzna firma. Pomimo tego, że mam ustawione preferencje do godziny 9:00, zdarzały się opóźnienia. Pracuję z domu, więc kilka takich sytuacji nie było to dla mnie wielkim problemem. Jednak wyobrażam sobie, że dla osób wychodzących do biura o określonej godzinie już mogłyby być. Z drugiej strony doświadczyłam także pobudek o nieludzkiej porze (6 rano). Mieszkam w kamienicy, więc za każdym razem muszę otwierać kurierowi drzwi, ponieważ inaczej nie wejdzie do budynku. W Polsce jest o tyle łatwiej, że można podać kod do drzwi, ja niestety nie mam takiej możliwości. Jednak firma bardzo się stara usprawnić logistykę i po każdej rozmowie z obsługą klienta moje zażalenia były brane pod uwagę. Ciekawym rozwiązaniem jest ustawienie adresu dostaw bezpośrednio do biura.

Zmiana nawyków żywieniowych i jakości życia

NTFY to dieta pudełkowa w Berlinie, która jest smaczna i przystępna cenowo. Odkąd zaczęłam ją stosować, jakość mojego życia bardzo się poprawiła. Nie przepłacam za zakupy dla jednej osoby i nie tracę czasu na gotowanie. Jadam regularnie i zdrowo, dzięki czemu mam dużo więcej energii. Nie zdarza mi się podjadać między posiłkami, bo pudełka w pełni zaspokajają potrzeby mojego organizmu. Jestem niezwykle wdzięczna za możliwość wspierania polskiego biznesu i szczerze polecam ich produkt!

Jeżeli macie jakieś pytania dotyczące zamawiania diety pudełkowej w Berlinie, to dużo informacji znajdziecie bezpośrednio na stronie NTFY. Ja też chętnie odpowiem na wszystko w komentarzach. Smacznego!

Dieta pudełkowa w Berlinie NTFY taniej o 7% z kodem: blogoberlinie7

[artykuł sponsorowany]

Udostępnij wpis
8 komentarzy
 • Właśnie jestem w trakcie szukania diety pudełkowej w Berlinie I opcje jakie daje NTFY są dość ciekawe. Ale mam jeden problem. Dostępna forma płatności to karta kredytowa. Czy orientujesz się czy można płacić przelewem, PayPalem lub EC karta?
  Są jakieś inne alternatywy dla NTFY?

  • Hej Daniel! Na ten moment w grę wchodzi tylko karta kredytowa lub przelew. Najłatwiej jest korzystać z aplikacji NTFY, bo tam można doładowywać skarbonkę, z której potem pobierane są środki przy zamówieniu. Osobiście nie znam lepszej diety pudełkowej w Berlinie. Korzystałam kiedyś przez chwilę z HelloFresh, ale to działa na innej zasadzie (dostaje się skrzynkę z produktami i przepisy, ale trzeba samemu gotować).

  • Witam. Czy NTFY nadal świadczy swoje usługi na terenie Berlina? Próbowałem znaleźć na ich stronie ale są tylko polskie miasta.

   • Oczywiście! Świadczy i prężnie się rozwija 🙂 Pamietaj moim kodzie zniżkowym na 10%: y.blogoberlinie

 • Co z Cateringiem w weekendy. Dostawa jest tylko od poniedziałku do piątku! Czy w weekendy trzeba żywić się samemu?

  Czy można czasami zamówić dostawę na dwa dni z góry? Czy tylko i włącznie codzienna dostawa?

  • Hej Adam! Na ten moment w Berlinie jest tylko dostawa w cigu tygodnia, ale niewykluczone, że za jakiś czas się to zmieni. Cały plan ustawia się samemu, wszystko jest bardzo elastyczne – katering możesz zamówić na kilka dni, tydzień, miesiąc lub dłużej. Nie jest konieczna codzienna dostawa, w aplikacji wybierasz dni, które Cię interesują (np. poniedziałek, środa i piątek).

  • UPDATE od NTFY: Od teraz można zamawiać również w weekendy i jest możliwość płatności PayPalem 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *